Będzin 42-500 ul. Żwirki i Wigury 30a/50   Telefon: 505-011-362511-858-525

 

Jesteś tutaj: Oferta Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła

Rosnące ceny energii i coraz większe problemy ekologiczne skłaniają coraz więcej osób do poszukiwania innych rozwiązań grzewczych. Do tych klientów skierowana jest nasza oferta, która obejmuje sprzedaż, montaż i serwis wysokiej jakości pomp ciepła. Nowoczesna technologia może zapewnić ciepło i satysfakcję, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska. Dowiedz się więcej o pompach ciepła i sposobie ich działania.

Co to jest pompa ciepła i jak działa?

Pompy ciepła stanowią ekonomiczną i innowacyjną alternatywę dla urządzeń grzewczych, które spalają paliwa kopalne, takie jak węgiel czy gaz. Z drugiej strony, pompy ciepła nie wytwarzają ciepła same z siebie, lecz przepompowują ciepło z otoczenia (powietrza, gruntu) przez dwa wymienniki ciepła, które są wypełnione specjalną cieczą. Temperatura płynu w wymienniku ciepła na zewnątrz budynku jest niższa niż temperatura otoczenia. Dzięki temu może on absorbować ciepło i przekazywać je do płynu znajdującego się wewnątrz domu.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Pompy ciepła oferują wiele korzyści. Należą do nich:

  • Są ekologiczne, ponieważ nie potrzebują paliwa, a zatem nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska.
  • Są ekonomiczne, ponieważ pobierają ciepło z otoczenia. Jedynym kosztem eksploatacji pompy i okresowego serwisowania jest energia elektryczna.
  • Są łatwe do zainstalowania.
  • Inteligentne - mogą niezależnie regulować swoją wydajność, aby sprostać zapotrzebowaniu na ciepło.
  • Ciche, trwałe i czyste
  • Są praktyczne i można je stosować w dowolnym miejscu w domu.

Pompy ciepła to przyszłość pod każdym względem. Nadają się szczególnie do domów pasywnych, które zostały zaprojektowane z myślą o obniżeniu zużycia energii.