Będzin 42-500 ul. Żwirki i Wigury 30a/50   Telefon: 505-011-362511-858-525

 

Jesteś tutaj: Oferta Wentylacja

Wentylacja

Wentylacja

Czyste, świeże powietrze jest niezbędne dla naszego zdrowia i komfortu każdego dnia. Niezwykle ważne jest, aby budynki, w tym domy, mieszkania, szkoły i miejsca pracy, posiadały skuteczną i wydajną wentylację. Nasza oferta obejmuje wiele różnych rozwiązań. Możemy również pomóc w wyborze i instalacji odpowiedniego systemu wentylacyjnego. Aby osiągnąć najlepszy efekt, dostosujemy instalację do warunków panujących w budynku.

Jakiego rodzaju systemu wentylacji możemy użyć?

Wentylacja jest niezbędna do utrzymania czystego powietrza w budynkach. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest wentylacja grawitacyjna. Powoduje ona przemieszczanie zanieczyszczonego i wilgotnego powietrza wewnętrznego poza budynek, podczas gdy świeże, czyste powietrze dostaje się do środka przez okna. W nowoczesnym budownictwie system ten został zastąpiony wentylacją mechaniczną. Umożliwia ona kontrolę przepływu powietrza w obu kierunkach. W tego typu instalacjach często stosuje się rekuperatory, czyli urządzenia, które pozwalają na odprowadzenie dużych ilości ciepła z powietrza wydostającego się na zewnątrz. Jesteśmy ekspertami w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej.

Dlaczego wentylacja jest tak ważna?

Jakość powietrza wewnątrz budynku może mieć znaczący wpływ na to, jak komfortowo i zdrowo czują się ludzie. Wilgoć i zanieczyszczenie powietrza mogą przyspieszać rozwój bakterii, grzybów i pasożytów. Może to prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, a w końcu do poważnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza związanych z układem oddechowym. Wentylacja jest ważna z wielu powodów. Ma ona znaczący wpływ na stan budynku i koszty jego eksploatacji.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu zapewnienia skutecznej wentylacji. Nasi konsultanci pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie. Po dokonaniu oceny układu pomieszczeń, konsultanci zaproponują system wentylacji odpowiadający Twoim potrzebom. Być może warto zainstalować klimatyzację, aby regulować wilgotność powietrza.