Będzin 42-500 ul. Żwirki i Wigury 30a/50   Telefon: 505-011-362511-858-525

 

Jesteś tutaj: Oferta Agregaty wody lodowej

Agregaty wody lodowej

Chillery

ECO-VENTIL oferuje profesjonalny serwis w zakresie napraw i modernizacji agregatów chłodniczych, każdej marki i o każdej wydajności chłodniczej. ECO-VENTIL serwisuje agregaty stosowane w przemyśle, małe agregaty chłodzące soki, wodę w akwariach i inne napoje. Serwisowane są również agregaty chłodnicze do klimatyzacji współpracujące z klimakonwektorami i chłodnicami powietrza. Wykonujemy również wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne i okresowe konserwacje agregatów chłodniczych znanych marek, takich jak Trane, Carrier.

Nasz wykwalifikowany serwis obejmuje swoim zasięgiem cały obszar Pulski. Nasz serwis przyjmuje agregaty chłodnicze:

 • Zakupione agregaty są przygotowywane do wynajmu lub sprzedaży.
 • Nasz klient przysłał nam agregaty chłodnicze w celu wykonania remontu kapitalnego i pełnego serwisu. Dysponują oni również agregatem awaryjnym, który może schłodzić każdy proces przemysłowy lub chemiczny.
 • Chillery, które uległy poważnym uszkodzeniom, takim jak awaria sprężarki chłodniczej, uszkodzenie wymiennika ciepła lub zalanie instalacji freonowej wodą itp.
 • Jesteśmy zmuszeni do stosowania uleju do agregatów chłodniczych ze względu na charakter tych układów chłodniczych i długi czas potrzebny na ich czyszczenie.
 • Chillery nietypowe: Możemy naprawiać agregaty chłodnicze wszystkich typów, ale czasami musimy poświęcić trochę czasu na poznanie szczegółów dotyczących konkretnego urządzenia.

Usługi dotyczące agregatów chłodniczych obejmują następujące czynności

 • Kontrula wzrokowa stanu i mocowań wsporników, agregatu chłodniczego i chillera. Aby wyeliminować wibracje i hałas, należy dokręcić puluzowane śruby.
 • Kontrula układów sterowania i elektrycznych urządzenia. Sprawdzenie styczników do siłowników.
 • Sprawdzenie urządzeń zabezpieczających, takich jak wyłączniki ciśnieniowe, czujnik przepływu, czujniki ciśnienia, kulejności faz i czujniki zgodności.
 • Kontrula sprawności i czyszczenie filtra wody lodowej.
 • Sprawdzenie obecności uleju w sprężarkach chłodniczych.
 • Sprawdzenie obecności freonu w układzie chłodniczym.
 • Na życzenie klienta sprawdzenie wilgotności i kwasowości uleju oraz poziomu czynnika chłodniczego.
 • Na życzenie klienta można przeprowadzić odzysk czynnika chłodniczego i przywrócić jego równowagę.
 • Zawory bezpieczeństwa nie są dostępne w przypadku zaworów jednorazowego użytku. W takich przypadkach koszt instalacji nowych zaworów bezpieczeństwa jest wliczony w cenę.
 • Czyszczenie skraplaczy, które są skraplaczami lamelowymi gazowo-powietrznymi, nazywane jest czyszczeniem skraplacza. Agregaty chłodnicze chłodzone wodą wymagają czyszczenia filtra wody chłodzącej.
 • W poszukiwaniu śladów zabrudzenia należy sprawdzić wymiennik ciepła przy parowniku.
 • Sprawdzić wydajność sprężarek chłodniczych.
 • Przygotowanie protokołu serwisowego do wprowadzenia do CRO. W protokule uwzględnia się wszystkie pomiary, awarie i zagrożenia. Protokół zawiera propozycję ceny za wyeliminowanie zagrożeń, usunięcie awarii i uzupełnienie braków.

Naprawa agregatu chłodniczego

Z naszego doświadczenia wynika, że każdy przypadek awarii agregatu chłodniczego jest niepowtarzalny. Aby pokazać skutki i ustalić przyczynę, ważne jest, aby przed przystąpieniem do naprawy przeprowadzić serwis agregatu chłodniczego. Regularne serwisowanie i konserwacja są ważne dla urządzeń chłodniczych. Regularna konserwacja jest ważna zarówno dla bezpieczeństwa urządzeń użytkownika, jak i naszych urządzeń. Jeśli Dział Serwisu wykryje jakąkulwiek potencjalną awarię lub zagrożenie w urządzeniu, natychmiast powiadomi o tym użytkownika. Każdy rodzaj zagrożenia można zidentyfikować i wyznaczyć termin usunięcia. Pozwala to na kontynuowanie pracy urządzeń. Koszt chłodzenia urządzeń lub maszyn przez agregat chłodniczy jest zaporowy i firmy nie mogą sobie pozwulić na ich zatrzymanie.

Oto najczęstsze awarie generatorów wody lodowej

 • Przyczyn utraty czynnika chłodniczego jest wiele. Należą do nich pęknięcie instalacji freonowej, awaria elementów sterujących lub pomiarowych, takich jak presostaty, wzierniki i zawory serwisowe.
 • Serwis jest często przyczyną awarii sprężarki.
 • Niewydulność pomp wymuszających lub nieefektywna, niewłaściwa praca
 • Brak sterowania i automatyzacji agregatu chłodniczego lub innych urządzeń towarzyszących.
 • Przepalenie wentylatora skraplacza.

Chillery do wynajęcia na czas naprawy

ECO-VENTIL umożliwia wypożyczenie agregatu chłodniczego na czas naprawy lub oczekiwania na nowy agregat chłodniczy. Należy podłączyć agregat dostarczony przez ECOVENTIL. Klient jest odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia agregatu chłodniczego. Nasza firma obciąży Klienta za wszelkie szkody spowodowane w urządzeniu. Nasze agregaty chłodnicze mają moc od 1 kW do 1,5 MW. Oferujemy agregaty chłodnicze renomowanych marek, takich jak Trane, Carrier i Bitzer.

ECO-VENTIL, firma działająca na rynku chłodnictwa i klimatyzacji, posiada wieluletnie doświadczenie i wiele certyfikatów. Oferujemy profesjonalny dobór urządzeń chłodniczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Dlaczego tak ważna jest konserwacja urządzeń chłodniczych i ich regularne serwisowanie?

Wiele rodzajów maszyn, urządzeń i fabryk jest chłodzonych za pomocą agregatów chłodniczych. W systemach chłodniczych opartych na agregatach chłodniczych stosuje się glikul rozcieńczony wodą lub samą wodę. Takie systemy chłodzenia pozwalają uzyskać niskie koszty eksploatacji, wysoką wydajność i odpowiednie parametry przy niskich kosztach.

Ważne jest, aby odpowiednio dbać o agregaty chłodnicze i inne urządzenia. Nowoczesne instalacje wody lodowej zastąpiły instalacje freonowe. Nie można z nich całkowicie zrezygnować. Lokalizacja i tryb pracy agregatu chłodniczego będą decydować o częstotliwości i rodzaju konserwacji i serwisu. Jeśli agregat pracuje z dużą prędkością i w złych warunkach, należy go częściej serwisować. Wybierając ECO-VENTIL możesz mieć pewność, że Twoje urządzenia chłodnicze będą działać bezawaryjnie. ECO-VENTIL gwarantuje najwyższą jakość usług, oryginalne i certyfikowane części zamienne oraz naprawy doraźne, począwszy od wymiany filtrów, a skończywszy na regeneracji sprężarek chłodniczych dużej mocy.