Będzin 42-500 ul. Żwirki i Wigury 30a/50   Telefon: 505-011-362511-858-525

 

Jesteś tutaj: Oferta Filtry powietrza

Filtry powietrza

FILTRY POWIETRZA

Filtr powietrza w silniku wychwytuje zanieczyszczenia z powietrza i pomaga utrzymać moc, moment obrotowy i zużycie paliwa.

Filtr zapobiega przedostawaniu się pyłków i kurzu do komory spalania. Zanieczyszczone powietrze w silniku działa jak papier ścierny, powodując uszkodzenia pierścieni tłokowych, tulei i cylindrów.

CO WYRÓŻNIA NASZE FILTRY POWIETRZA?

Media filtracyjne odporne na rozprzestrzenianie się płomienia

W markowych filtrach powietrza stosowane są wkłady filtracyjne, które zgodnie z klasami palności F1 i S1 nie podtrzymują ognia (powodują samogaszenie płomieni) i mogą chronić pasażerów przed pożarem pojazdu, jeśli zostaną zassane do układu nawiewu powietrza.

Uszczelki filtrów, które są trwałe i szczelne

Nasze uszczelki filtra powietrza są wykonane ze specjalnej mieszanki poliuretanu. Jest on znany ze swojej odporności na ściskanie i sprężystości w bardzo wysokich temperaturach. Unikalne właściwości uszczelek sprawiają, że filtry powietrza pozostają szczelne w swoich obudowach nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Nowoczesne materiały filtracyjne

W filtrach powietrza stosowane są nowoczesne materiały filtracyjne, w tym włókna syntetyczne i celulozowe. Materiały te zapewniają skuteczność filtracji cząstek o wielkości poniżej kilku mikrometrów na poziomie 99,9%.

Przetłacza stabilizuje plisy

Specjalne wytłoczenia zapobiegają przyleganiu plis do sąsiednich. Równomierne rozmieszczenie plis zapewnia pełne wykorzystanie medium filtracyjnego.